Publication

Nov 21, 2018

כוח המחשבה: נשק של אהבה

כל זמן שבני אדם שהו יחד באותו מתחם הם לחמו זה בזה. תחילה לחמו באבנים, בחניתות ובחץ וקשת. אחר כך התפתחו בקצב מסחרר ולחמו ברובים, תותחים, טנקים ומטוסי-קרב. לבסוף הטילו את פצצת האטום. ככל שכוחו של נשק חזק יותר כך הוא נסתר יותר, וההשלכות שלו כבדות יותר. גם במרחב הווירטואלי הנשק משתכלל בקצב מואץ, והסייבר נמצא בחזית הלוחמה. זה אינו נפסק.

הנשק החזק והעדין ביותר שמתגלה היום הוא כוח המחשבה. מדענים רבים טוענים שאנחנו קשורים בינינו ברמה האנושית בשדה אחד, וכמו שיש שדה כוח חשמלי ומגנטי ושדה כוח משיכה, כך יש שדות אחרים של כוחות. גם חכמת הקבלה מסבירה שאנחנו קיימים ברשת של כוחות שקושרים בינינו. כוח המחשבה הוא אדיר, ומרחב הפעולה שלו הוא ברשת הקשר בינינו: אחד יכול לחשוב ואחר פתאום קולט את המחשבה; אחד מרגיש איזה רצון בלב ובאחר זה פתאום מתגלה.

אולם שני דברים חסרים לנו כדי לראות את התמונה השלמה: האחד, הידיעה שאנחנו אלה שמפעילים את הרשת בלי הפסקה, והשני, הידיעה כיצד להפעיל את הרשת לטובתנו ובמודע.

נכון לעכשיו הכוח ששולט ברשת הוא כוח שלילי. כוח הרסני מפלג, כוח דחייה ושנאה שאנו מייצרים ללא הרף מתוך הטבע האגואיסטי שלנו. אנחנו מקרינים את הכוח השלילי בין במודע ובין שלא במודע, התוצאות נגלות לנגד עינינו: כל אחד נפוח מגאווה עצמית, כל אחד בפוזה כלפי האחר, כל אחד מסדר את האחר. התנהגות יהודית מוכרת. פוגעים ובורחים בכבישים, עוקפים ודוחפים בתורים, מקללים ומגדפים במדיה החברתית.

אבל מה שהעיניים שלנו מסתירות מאיתנו זה את הכוח השלילי שאנחנו מייצרים ומפזרים ברשת – לא ברשת האינטרנט, אלא ברשת הקשר האנושית. יתרה מזאת, השפעת הכוח הזה חוזרת אלינו ביתר שאת, ומכה בנו חזרה בגלי שנאה מצד העולם. גם בלי מודעות מצידן, אומות העולם מאותתות לנו, היהודים, שיש לנו תפקיד מרכזי ברשת. ביחסן האנטישמי הן דוחקות בנו להכיר בייעודנו, לממש את תפקידנו ברשת.

הם צודקים. "כמו שאיברי הגוף לא יוכלו להתקיים רגע אחד בלי הלב", נכתב בספר הזוהר, "כך כל העמים אינם יכולים להתקיים בעולם בלא ישראל". ואיך עלינו לפעול נכון ברשת? פשוט מאוד. להפגין אדיבות, להקרין ידידות; לחייך, לכבד, לא לזלזל, לא לרמוס, לא לתקוע מרפק. אם כל אחד מאיתנו ירכך את גישתו כלפי האחר, תהיה זו התחלה נכונה. כל שנדרש מאיתנו הוא להגיע לשאיפה מינימלית לאחדות.

המחשבות המאחדות שנקרין מעל המחשבות האגואיסטיות המולדות שלנו – יעוררו כוח חיובי ברשת הקשר בינינו. כוח שמסוגל לנטרל בהדרגה את השנאה ולהביא לאיזון. זה הכוח שיגן עלינו ויוביל אותנו לעבר עתיד טוב.

לא מדובר על נימוסים או על הטפות מוסר. גם לא על פסוקים יפים או על סיסמאות. בטח לא על פסיכולוגיה בגרוש. זאת חכמת ישראל המקורית – חכמת הקבלה העתיקה. גם אין צורך להתעמק באלפי דפיה, אלא כמו חולה שמקבל תרופה מבלי שהוא לומד רפואה, כך עלינו לקבל את תמציתה: חוק טבע של חיבור ואהבה.

ואל תיתנו לספקות לנצח: מחשבה קטנה שלכם לטובת חיבור העם מחוללת שינוי אדיר; כוח המחשבה הוא הנשק החזק ביותר והוא מסוגל לגרום למהפך עצום ברשת. אומנם עכשיו הכול רגוע ושקט, אך בואו ניזכר, בין-לילה יכולים אויבינו לשגר חמש מאות טילים לעברנו, לכן מוטב שנבטל מראש את הגזרה.

בואו נפעיל לטובה את רשת הקשר בינינו: שתפו, תנו לייק או כתבו תגובה – הדהדו בכל כוח האהבה!

Media Downloads

Article TextDOCX